| sMecki1000 a întrebat:

Salutare. Cat imi iese media la mate daca am: 4; 5; 3 si 5 in teza? Si la romana: 4; 5; 3; 5 si 4 in teza?

5 răspunsuri:
| Reeeeewlo a răspuns:

Mate 4,25 si romana 4, 18 Iti iese media cu un 6 la mate si un 7 la romana. Funda?

| TSO7 a răspuns:

Media la mate: 4.25
Media la romană: 4.18

Ești bunwinking

| rebeca987 a răspuns:

La mate 4, 25 si la romana 4, 18 spersa iti fie de folos.cred ca am calculat bine

| StefanKogut a răspuns:

De ce oare intrebarile astea nu vin niciodata din partea unuia care are 9, 10, 8 si 10 in teza? happy

| relian a răspuns:

Cume turcu si pistolu, se pare ca te pricepi la matematica la fel cum te pricepi si la romana.Adica ai note care nu te trec clasa.Nu e de mirare ca intrebi pe aici ce medie se obtine, este f greu pentru tine te inteleg.Dar cu siguranta intrebarea este pusa asa la plesneala, sa te mai amuzi nitel.Cel putin asa cred. Daca insa e adevarat ce spui mai bine nu ai mai intreba.Eu sincer as muri de rusine, mas ascunde nicidecum sa vin sa mai si zic.