| Ciomega a întrebat:

Salutare fratemelei!

Deci sunt la liceu si incep clasa a X-a intr-o saptamana. Liceul meu ne-a lasat la inceputul clasei a IX-a sa alegem drept Limba Moderna 2 dintre franceza si germana.
Eu daca am ales germana la inceputul clasei a IX-a, pot anul asta sa aleg franceza?
Intrebare adresata persoanelor cu licee asemanatoare sau cadrelor didactice cu experienta in domeniu.

Răspuns Câştigător
| corneljipa a răspuns:

Stiu ca limba moderna 2 se alege la inceputul liceului, si nu stiu daca se poate schimba pe parcurs in anii urmatori. Fa o cerere, si vezi ce se intampla. Poate ai noroc si fac astia o exceptie, o derogare. Bafta!