| SyL3nT a întrebat:

Salutare!
lb romana > Nu stiu cum sa explic semnificatia unei secvente adica de ce sa ma leg sau cum ar trebui construita. straight face + ca dau examenul anul asta :o Funda!

Răspuns Câştigător
| γиαჯ a răspuns:

Prima data spui ce exprima acea secventa adica atmosfera generala, te uiti daca caracterizeaza o persoana (daca caracterizeaza o persoana spui despre caracterizarea indirecta/directa daca este cazul) sau un peisaj (descrii putin peisajul) etc. La final poti sa scrii o concluzie scurta. Uita-te la mai multe modele si formeaza-ti un limbaj tipic acestor comentarii si o sa ai succes. Bafta! :*

Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Fatayou a răspuns:

Ce secvență? Nu ne-ai zis niciuna, deci nu avem cum să te ajutăm.Sau poate te referi în general cum ar trebui să fie explicată. Acum depinde și de secvență. Poți începe cu:''În opinia mea secvența ''x'' înseamnă...

| γиαჯ a răspuns:

Uitasem sa precizez: nu povesti acea secventa, nu se puncteaza deloc! happy