| radutzu23 a întrebat:

Salutare membrii TPU. Vreau sa va intreb urmatoarea dilema a mea.
La fiecare liceu din tara, banuiesc ca exista loc de fumat, chiar daca in REGULAMENT scrie negru pe alb ca este interzis accesul cu alcool, tutun, ETC...
De ex. daca tu vrei sa te transferi pe semestrul 2, si bineinteles fumezi si tu intre timp la locul de fumat. Daca directoarea/ directorul te vad cand fumezi( in cazul meu m-a vazut), dar nu a zis nimic.
Daca vrei sa te muti pe semestrul 2, poate sa zica ceva in legatura cu fumatul, neacceptand cererea pe care o depui?
Va rog frumos raspundeti`mi cat se poate de repede.
P.S. Daca reusesc sa o filmez pe directoare pe faza, cand sta afara cu elevii care fumeaza, si nu le spune nimic, pot sa neutralizez argumentele pe care le-a spus ea? Si sa o intreb daca este voie sa se fumeze in incinta scolii chiar daca in regulament scrie ca este INTERZIS. si daca ea spune "Eee. asta e acum ce sa faci..." sau raspunsuri de genul, care sa afirme ca nu tine cont de regulament, pot sa ii inchid gura, in cazul in care ar spune ceva cand doresc transferul?

Scuzatimi greseliile de ortografie si punctuatie.
Sunt foarte nelinistit, va rog frumos, cei care se pricep sa dea raspunsuri bune sau foarte bune sa imi dea si sfaturi.
MULTUMESC FRUMOS!

Răspuns Câştigător
| Louuder98 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti spuna nimic avand in vedere ca sunt mai multe persoane care fumeaza si nici lor nu le zice nimic. Transferul nu are nici o legatura cu faptul ca fumezi sau nu. Nu ar trebui sa aiba nimic impotriva transferului tau, iar ideea ta de a o filma pe directoare nu este o alternativa, avand in vedere ca o poti incurca mai rau pentru ca nu ai voie sa filmezi profesori/directori laughing e interzis sa ai telefonul deschis in intervalul orelor de curs. deci o poti incurca mai rau daca o filmezi laughing

| radutzu23 explică (pentru Louuder98):

Multumesc frumos pentru raspuns.

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu are treaba una cu alta, transferul se face pe baza altor crieterii. Oricum regulamentele cu fumatul in licee sunt mai mult ca sa sperie elevii decat pentru sanctiuni reale.