| vampirghimbir a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 11-a la mate-info. Nu stiu ce profesie sa-mi aleg pentru viitor. Prin urmare nici la ce facultate sa aplic. Fug de: informatica, medicina si politehnica. Imi place matematica. Imi plac afacerile. Ador sa ma implic in ong-uri, si sa particip la actiuni de voluntariat. Imi place sa stau si sa le ascult altora problemele si sa-i ajut sa si le rezolve. Citesc foarte bine oamenii. Ma vad in viitor intr-o meserie in care sa lucrez cu publicul. Ca meserii pt care m-am gandit sunt: psihiatru/ psiholog, manager, avocat. Ultimele 2 meserii ma incanta cel mai mult. Singura facultate la care m-am ar fi ASE-ul, insa majoritatea cu care am vorbit mi-au spus ca nu rezolv nimic.

Va rog sa-mi dati cateva sugestii de profesii, si VA ROG specificati si facultatea necesara!

Va multumesc enorm!

2 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

ASE finante banci.Ai putea deveni bancher, se castiga super bine!

| Gabi696969 a răspuns:

Eu as zice sa te faci avocat. Sau psiholog pentru ca cu toata tehnologia multi o sa ajunga la psiholog laughing)