| Crainstorm20 a întrebat:

Sunt eu Crain. big grin
Uitati:
-Sunt la mate-info. Si imi place informatica precum si alte materii! Dar la mate nu inteleg nimic, iar eu la info sunt mai avansat decat colegii mei! Si la mate sunt la meditatii! Nu inteleg mai nimic XD. Dar la Info imi place extrem de mult! Si daca e fac pregatire cu profesorul pentru olimpiada!(olim. din sem 2!)
-Oare trebuie sa fiu cel mai bun la mate?
-Care ati fost la olimpiada si imi da-ti sfaturi?
-Ce fac cu celelalte materii? Si acelea imi ocupa timp -_-
Eu as vrea sa fac f.multa informatica!
-Dar daca ajung la nationala sau asa ceva? Cum fac cu liceul? Nu-mi va ocupa timp degeaba? -_-

DAU FUNDA! pentru cel mai bun raspuns!
P.S Sunt clasa a 9-a!

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Doar daca mergi la faza internationala ai dreptul sa nu mai mergi la scoala, sa te intereseze doar materia aia (+ Sa nu mai dai bac la acea materie, iei direct 10).
Tu esti doar pe clasa a IXa? Matematica de a 9a, si de a 10a este foarte usoara. Eu eram la stiinte sociale in clasa a IXa, am luat ore de mate sa ma mut la mate-info si sunt cam de media 7-8 la mate, iar unii colegi sunt de 4-5. Nu e greu, trebuie doar sa inveti constant.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Eu îți post spune sa întrebi profesorul unde nu înțelegi ș pei cel de la școală si pe cel de la meditații ori câte ori nu intelegi un lucru, pana îl pricepi.Profilul mate info și o facultate în domeniu Îți va asigura un job bine plătit pe viitor și oportunități multiple în străinătate dacă vrei vrea sa te relochezi în afară. Mult succes!

| JustMeForever3 a răspuns:

Si eu sunt tot la mate-nfo doar ca mie nu imi place informatica ci matematica, la info nu prea inteleg nimci dar totusi am reusit sa trec, Daca u intelegi mai bine la info axeaza-te pe asta dar nu neglija nici celelate materii invata cat sa treci si gata, Acum tu trebuie sa stii ce vrei sa te fai in viata si pe materiile acelea trebuie sa te axezi