| xs1der a întrebat:

Salutare,
Sunt interesat de parerea voastra, eu am terminat liceul la profilul REAL MATE-INFO si am luat examenul de Bacalaureat(media 8.50), momentan m-am inscris la 2 facultati, la cea de Informatica si la FEEA (Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor) pe domeniul Informatica Economica. Maine voi sustine examenul de admitere la Facultatea de Informatica, dar pot spune ca nu ma bazez in totalitate pe acest lucru, iar in cazul in care nu reusesc sa intru macar la taxa la Facultatea de Informatica, voi lasa un dosar si la Facultatea de Inginerie Electrica, Energetica si Informatica Aplicata pe domeniul Informatica aplicata in ingineria electrica. Astfel, voi ramane la optiunile Informatica Economica la FEEA sau Informatica aplicata in ingineria electrica la IEEIA.
Mentionez ca sunt din Iasi, iar facultatile la care am depus dosarul sunt tot din Iasi, intrebarea mea este: Ce ar trebui sa aleg? Ce ar prinde mai bine pe viitor? Informatica economica sau cea aplicata in ingineria electrica?
Multumesc. big grin

Răspuns Câştigător
| Goronea_Anca_1999 a răspuns:

Informatica economica am auzit, de la multe persoane ca iti are viitorul, de asemenea, bine asigurat si ca poti obtine multe locuri de munca.Sincer,amandoua variantele sunt exceptionale,dar tu poti vedea unde te descurci mai bine.Te poti interesa,iti poti evalua cunostintele si capacitatea, iar apoi, poti alege tu singur. Daca e sa o luam asa, tu vei face facultatea, tu vei munci. Sper ca te-am ajutat!

| xs1der explică (pentru Goronea_Anca_1999):

Multumesc pentru raspuns big grin

1 răspuns: