| OvyBluRay a întrebat:

Salutare TPU, am o problema cam de vreo 3 ori ma oprit politia cica de ce nu esti la scoala asa ca mi-au luat datele stiu ca fusese dat la stiri ca de luni incept sa controleze barurile, net cafe-urile, asa si ca acum ca mi-au luat datele ce se intampla imi trimte amenda acasa sau imi taie alocatia sunt ingrijorat astept un raspuns

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai e mult si toate scoliile/liceele vor avea un dispozitiv care va trebui sa pui degetul cand intri si cand iesi asa profesorii vad cand chiulesti si va fac viata amara tuturor celor care sunt chiulangii.

| OvyBluRay explică (pentru mgtow):

Si cand va fi asta peste cat timp misogin?

| mgtow a răspuns (pentru OvyBluRay):

In aproximativ 2 - 4 luni se va instala acel dispozitiv, au spus la stiri si se intereseaza din ce in ce mai multe cadre scolare pentru ca au un pret mic si le vine bine la profesori sa-i prinda pe faptasi asa spunandule la parinti.

| simf a răspuns:

Tanku, n-o sa patesti nimic de genul asta, eventual sa vina cineva sa le spuna parintilor tai. nici chiulitul de la scoala, nici statul in bar nu sunt infractiuni, asa ca n-au ce sa-ti faca. alocatia o pierzi daca ai prea multe absente, nu politia ti-o poate taia.

| trăncănici a răspuns:

Pe naiba! Cum să te amendeze doar pentru că nu erai la şcoală? Alocaţia nu se taie decît dacă te-ai lăudat că lucrezi(rău ai făcut!).Aia poate fi doar o sperietură ca să te facă să te duci la şcoală!

| Zabaleste a răspuns:

Nu cred ca iti da amenda dar cred ca iti scade din alocatie si daca ai buletin o sa til verificepe program sau asa cred. Funda?

| sydhksisbb a răspuns:

Da, vei primii amenda acasa, stiu pentru ca ii s-a intamplat unui prieten. nu am auzit de taiat alocatia sau chesti grave. Din cate imi amintesc amenda nu era mare, vreo 20 lei, dar s-ar putea sa iti trimita doar un advrtisment! succes...