| DaDaDaDa69 a întrebat:

Salutari prieteni. Vreau sa dau la jandarmerie dar ca si plan de rezerva am facultatea de istorie din Cluj. In urma acestei facultati, cam ce optiuni am pe mai departe? Ce as putea deveni, exceptand profesor? As dori in special raspunsuri de la actuali sau fosti studenti ai unei facultati de istorie.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Facultatea de istorie poate ocupa cu succes primul loc in topul facultatilor inutile.
Nu iti aduce nicio oportunitate, in afara de profesor si asta poti sa verifici tu, nu trebuie sa ma crezi pe cuvant. Majoritatea care au absolvit nu lucreaza in domenii in care sa se foloseasca de acele cunostinte, iar ceilalti sunt profesori.
Ramai la jandarmerie si fa tot posibilul sa intri acolo daca asta iti doresti.