| Lio a întrebat:

Salutari tuturor,
As dori sa va intreb daca imi puteti recomanda vreo carte pentru citirea limbajului trupului. M-am interesat (nu foarte mult, recunosc), insa, as dori sa stiu care sunt cele mai bune carti, ori, cea mai buna carte din acest domeniu. Va rog sa ma ajutati.
Raspunsul nu va ramane nerasplatit.De asemenea, doresc sa cunosc adevaratul sens al limbajului trupului, in care pot fi explicate inclusiv momentele in care un individ minte, insa, trupul sau, recunoaste adevarul
Va multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| CodrutEnergy a răspuns:

Http://librarie.carturesti.ro/emotii-date-pe-fata-262177

Autorul e tipul ale carui crcetari stau la baza serialului Lie to me.
Ar mai fi de el unele care nu sunt traduse in romana, dar se gasesc in englea pe net:Telling Lies, Unmasking the face

| rockbluesman a răspuns:

Chiar asa.o carte perfecta.

| slowbeat a răspuns:

Allan Pease - Limbajul trupului