| Unicorn666 a întrebat:

SCUZATI CATEGORIA! Am terminat clasa a 8a,saptamana viitoare am EN (sunt sigura ca va fi ok), insa nu stiu la ce profil sa dau mai departe.Ma gandeam sa dau ori la stiintele naturii intensiv limba engleza, ori la mate-info bilingv.La mate nu am probleme(am avut media anuala 9.50, in ultima simulare am luat 10), la engleza am trecut proba de bilingv cu 9.50.Cam cum va fi la mate-info bilingv?(Adica cam ce ore presupune, ce teze etc) Dar la stiintele naturii intensiv? Tin sa mentionez ca media mea pe 5-8 este 9.92. Mersi big grin.

1 răspuns:
| MRNoName112 a răspuns:

Da,daca vrei sa intrii la mate-info bilingv o sa ai de regula 5 ore de engleza si 4 de mate, tezele le dai la mate, engleza, romana, geografie/istorie la alegere, stiu pentru ca eu sunt la filologie bilingv :p sper ca te-am ajutat