| stefanut83 a întrebat:

Scuzati de curand am dat test la Biologie sunt in a 6-ea s mdea nu prea am reusit sa il fac bine si am sa iau un 6-7.Parintii mei sunt intr-un fel obsedati sa iau numai 9-10.Ce sa fac acum ce sa le zic? O sa ma omoare...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Le explici care sunt motivele pentru care nu ai invatat si te angajezi ca nu vei mai face asta. Apoi iti accepti pedeapsa si ai grija sa nu iei note sub 9 in viitor. Trebuie doar sa inveti suficient.

| stefanut83 explică (pentru Brigaela):

Tu nu intelegi am mai luat o nota proasta inainte daca o vede si pe asta ma diseca...

| Brigaela a răspuns (pentru stefanut83):

Nu te vor diseca, stai linistit. Te vor pedepsi spre binele tau, ca sa intelegi ca scoala este importanta. Daca vrei sa renunti la scoala, spune-le asta si cauta-ti o munca pe potriva ta. Daca vrei sa continui cu scoala, nu mai lua note mici, invata.

| stefanut83 explică (pentru Brigaela):

Sincer ei la un 9 aproape nu ma mai lasa sa ies din casa o luna happy dapai la un 7. Si cand incec sa le explic nu ma asculta o secunda... si plus ca era un test greu maitoti iau maxim8.50 majoritatea 8-7 sincer profu de Biologie e dirigintele nostru si el mereu vrea sa ne testeze si e super bun cu noi. Poate nu ni le trece ca pana si cei mai buni(si eu printre ei) au luat note mici...

| stefanut83 explică (pentru stefanut83):

Dar mdea o sa inceapa sa urleeeeeee daca aude de nota.

| Keon a răspuns:

Trebuie sa le spui adevarul si sa promiti ca nu se va mai intampla! Daca minti vei avea de suferit mai mult!

| stefanut83 explică (pentru Keon):

Aoleo ei la un noua aproape ca primesc un scaun in cao dapai la 7 :"""