| Samoila_Andrei_1992 a întrebat:

Se invata pe 27 ianuarie 2014 in Prahova?

Răspuns Câştigător
| Bog312 a răspuns:

Nu e adevarat. Doar prin sud nu se invata.
Avertizarea cod roşu va fi valabilă de la ora 15.00, din cauza cantităţilor mari de zăpadă şi a vitezei vântului, a anunţat, la Guvern, directorul ANM, Ion Sandu. Judeţele Dâmboviţa, Teleorman, Giurgiu, municipiul Bucureşti, Ilfov şi Prahova vor trece de la codul portocaliu la cel galben începând cu ora 21.00, iar judeţele Mehedinţi, Gorj, Vâlcea, Argeş, Olt şi Dolj vor ieşi de sub codul galben tot duminică, la ora 21.00. Judeţele Vrancea, Galaţi, Buzău. Brăila, Tulcea, Ialomiţa, Călăraşi şi Constanţa vor fi în cod portocaliu până luni dimineaţa, la ora 9.00.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......66245.html
Follow us: @realitatea on Twitter

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mâine NU se face şcoală în judeţul Prahova!

" Ministerul Educației Naționale a decis ca, pentru siguranța elevilor, a însoțitorilor acestora și a personalului didactic și nedidactic, să închidă, luni, 27 ianuarie, toate unitățile de învățământ din județele/municipiul București, care s-au aflat aceste zile sub atenționare de cod galben și portocoliu. Județele vizate sunt: Argeș, Bacău, Botoșani, Brașov, Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Covasna, Dâmbovița, Dolj, Galați, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Iași, Ilfov, Mehedinți, Neamț, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea.

În ceea ce privește municipiul București, decizia de închidere a unităților de învățământ preuniversitar este valabilă atât pentru ziua de luni, 27 ianuarie, cât și pentru ziua de marți, 28 ianuarie." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/articles/20955

Toate cele bune.

| alexs99 a răspuns:

Nu,astazi,pe 27 ianuarie nu se invata in scoli in judetul Prahova.

''Ministerul Educației Naționale a decis ca, pentru siguranța elevilor, a însoțitorilor acestora și a personalului didactic și nedidactic, să închidă, luni, 27 ianuarie, toate unitățile de învățământ din județele/municipiul București, care s-au aflat aceste zile sub atenționare de cod galben și portocaliu. Județele vizate sunt: Argeș, Bacău, Botoșani, Brașov, Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Covasna, Dâmbovița, Dolj, Galați, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Iași, Ilfov, Mehedinți, Neamț, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea.''
Sursa:http://www.ziuanews.ro/......rti-112960
O zi buna.

| MishaIsMyHero a răspuns:

Nu se invata in toata tara.

| Bog312 a răspuns (pentru MishaIsMyHero):

Nu e adevarat. Doar prin sud nu se invata.
Avertizarea cod roşu va fi valabilă de la ora 15.00, din cauza cantităţilor mari de zăpadă şi a vitezei vântului, a anunţat, la Guvern, directorul ANM, Ion Sandu. Judeţele Dâmboviţa, Teleorman, Giurgiu, municipiul Bucureşti, Ilfov şi Prahova vor trece de la codul portocaliu la cel galben începând cu ora 21.00, iar judeţele Mehedinţi, Gorj, Vâlcea, Argeş, Olt şi Dolj vor ieşi de sub codul galben tot duminică, la ora 21.00. Judeţele Vrancea, Galaţi, Buzău. Brăila, Tulcea, Ialomiţa, Călăraşi şi Constanţa vor fi în cod portocaliu până luni dimineaţa, la ora 9.00.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......66245.html
Follow us: @realitatea on Twitter

| leuzzz a răspuns:

Nuuu... nu ai vazut stirile in 26 de judete si este inclus si PRAHOVA/::::. Funda?