| NegomireanuAlexandru a întrebat:

Stie cineva ce opere nu avem la bac noi cei de la tehnologic? Ca vreau sa invat dar nu vreau sa pierd timpul invatandu-le pe care nu le dau.As vrea raspunsuri concrete nu linkuri. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| iamprettybored a răspuns:

A, am înțeles. Pai spune asa laughing
Nu mai avem la subiectul III ca autori canonici: Nichita Stanescu (poezia neomodernista), Marin Preda (romanul postbelic), Marin Sorescu (teatrul postbelic). La Preda se făcea de obicei Moromeții sau Cel mai iubit dintre pământeni, iar la Sorescu "Iona". În fine, autorii aceștia au fost scoși de tot din programă.

3 răspunsuri:
| iamprettybored a răspuns:

Nu te ajuta mai mult sa știi ce opere trebuie sa înveți, în loc sa știi ce opere NU trebuie sa înveți? Ca cele pentru bac sunt câteva, iar cele pe care NU trebuie sa le înveți sunt restul de un milion de opere... Nu înțeleg la ce te referi.

| NegomireanuAlexandru explică (pentru iamprettybored):

BA tata mai ne-a dat doamna profesoara 15 opere de invatat si s-a mai redus numarul ala pentru ca nu mai dam din semestrul al doilea si ma gandi ca stie vreun profesor sau ceva dar da ar fi mai bine sa stiu ce opere au ramas de invatat la profilul tehnologic

| NegomireanuAlexandru explică (pentru iamprettybored):

Multumesc mult acum stiu ce am de invatat si ce nu

| iamprettybored a răspuns (pentru NegomireanuAlexandru):

A, am înțeles. Pai spune asa laughing
Nu mai avem la subiectul III ca autori canonici: Nichita Stanescu (poezia neomodernista), Marin Preda (romanul postbelic), Marin Sorescu (teatrul postbelic). La Preda se făcea de obicei Moromeții sau Cel mai iubit dintre pământeni, iar la Sorescu "Iona". În fine, autorii aceștia au fost scoși de tot din programă.