| JansonLupu a întrebat:

Sallutt TpU cam in cit s-ar putea sa ma invat sa fac SPAGAT-UL /? vreau raspunsuri concrete happysi detaliate...

Răspuns Câştigător
| DouaPuncteD a răspuns:

Poti sa faci cam in fiecare zi timp de vreo 3 saptamani ceva exercitii pentru picioare. fandari, intinderi, iti intinzi piciorul pe un perete in fiecare zi si vei vedea rezultate. daca vei continua asa te asigur ca, cam in 3 saptamani o luna vei avea mobilitatea necesara pentru sfoara/spagat.
Oricum sa nu te fortezi ca nu cumva sa faci vreo intindere.
O seara buna!

2 răspunsuri:
| e7d7n7 a răspuns:

10 secunde. Toată lumea ştie să-l facă, însă nu toată lumea POATE să-l facă!

| AriantheLissa a răspuns:

Nu toata lumea poate sa faca șpagatul. Depinde de ce constructie are omul respectiv si ce elasticitate a muschilor are. Nu inveti spagatul daca stai in casa tolanit in pat. Trebuie mult exercitiu: adomene, fandari, intinderi, exercitii pentru fese si ridicari laterale de picior. Gasesti pe net.