| rovion a întrebat:

Ştie cineva cum pot învăța pentru teza la mate pe care o dau în douã sãptãmâni?

Răspuns Câştigător
| cosmin1324 a răspuns:

Pai acym vine weekend-ul, asa ca mergi si ia cartea de mate si maine, timp de doua ore citeste formulele alea, si incearca daca poti sa le intelegi, daca nu cauta pe net. Dupa ce intelegi cu ce se manaca formulele alea incearca sa faci cateva exercitii, ia prima data mai usoare si dupa mai grele.

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Inveti teoria si o aplici. Cum? Facand exercitii.

| Vikaa a răspuns (pentru aXy99):

Usor de spus, greu de facut, mai ales pentru cei ce deschid caietele din an in pasti.

| aXy99 a răspuns (pentru Vikaa):

Ce e asa de greu? Iei o formula, o citesti de cateva ori, te apuci sa faci cateva exercitii banale, ulterior treci la unele mai dificile. Iei alta formula si faci iar asa pana cand inveti tot.

| aXy99 a răspuns (pentru Vikaa):

Dificil e sa ai motivatia de a face asta, care e fooooarte greu de gasit.