| bugativeyRO a întrebat:

Stie cineva cum se faceau fractiile alcatuite din fractie sub fractie laughing? Adica 2(linie de fractie)3(linie de fractie)4 ( 2 pe 3 pe 4 )?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Kharisse a răspuns:

Ai dreptate, am greşit, scuză-mă! Vine aşa: 2/3 : 4/1 = 2/3 * 1/4 = 1/6 big grin Sper că ai înţeles de ce...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu mă înşel, simplifici 4 cu 2 şi rămâi cu 1/3/2, adică 3/2.

| bugativeyRO explică (pentru anonim_4396):

Pai 1/3/2 vine 1:3:2 si n-are cum sa se simplifice 1

| Kharisse a răspuns (pentru bugativeyRO):

Ai dreptate, am greşit, scuză-mă! Vine aşa: 2/3 : 4/1 = 2/3 * 1/4 = 1/6 big grin Sper că ai înţeles de ce...

| RamonaFlorentina a răspuns:

2 la puterea a 2 3 la puterea 2
- + -
3 2 Sper ca rasp meu teo fi ajutat

| bugativeyRO explică (pentru RamonaFlorentina):

Scuze, dar n-am prea inteles ce vrei sa zici...