| Madamalikqqx a întrebat:

Stie cineva la ce materii trebuie sa dau diferenta ca sa ma transfer la stiinte sociale?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa dai diferente la materiile obligatorii care s-au facut la stiinte sociale si nu le-ai facut la profilul tau actual (nici macar nu-l spui).
Intereseaza-te la liceul de transfer si vezi ce materii s-au facut, materiile pe care le-ai facut tu le stii.
Nu se iau in considerare materiile optionale, chiar daca sunt diferite.

| Madamalikqqx explică (pentru Ioandelasal):

Abia ce am intrat in a 9-a si sunt la industrie alimentara. Habar nu am ce materii se fac aici.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Madamalikqqx):

Nu te poti transfera la alt profil decat dupa cl. a IX-a si pana atunci vei afla materiile obligatorii ce le faci si te poti interesa si de cele care se fac la stiinte sociale.