| Paul170 a întrebat:

Sunt clasa a 11 a la profesionala.
As vrea sa abandonez acum, dar cand voi face 18 ani sa ma inscriu la fr. Cati ani voi mai face la fr pta a obtine diploma de liceu?

1 răspuns:
| StefanDrg a răspuns:

3 ani, pentru ca profesionala nu se pune ca liceu, o sa incepi din a 11-a la fr iar. Si vei face 13 clase la Fr. Adica 3 ani total, eu sunt clasa a 13-a la FR acum, eu am abandonat clasa a 10 a profesionala si cand m-am inscris la FR m-au pus sa repet a 10 a ca a fost profesionala, nu liceu