| Biu_7672 a întrebat:

Sunt clasa a 8a si as vrea sa ma inscriu la un colegiu militar / acadamie , cevathinking . Am inteles ca sunt 3 colegii militare , cel mai apropiat fiind " Dimitrie Cantemir " din Breaza , dar ai mei nu ma lasa ... In Bucuresti , la Academia de Politie trebuie sa ma inscriu dupa ce termin liceul . Exista in Bucuresti un liceu/colegiu cu caracter militar ? As vrea cat mai multe detalii , multumesc.

1 răspuns:
| unknownn a răspuns:

Is numa 3 licee militare: unu la Breaza,unu la Campulung Moldovenesc si unu la Alba Iulia.
Nu te lasa, asta e, alege-ti alta cariera.