| Davidpopop a întrebat:

Sunt cls 12 a si mi-am pierdut carnetul de elev. E deja saptamana a doua de scoala, mai pot sa-mi avizez un carnet nou? Mi se scade nota la purtare pentru asa ceva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu poti avea carnetul vechi?

ca-i multa munca ca dirigintele sa iti scrie din nou, toate mediiile de la clasele primare pana azi... in noul carnet.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu ți se scade nota la purtare, vorbești cu diriginta ta și o să înțeleagă.
Nu contează când ești sau cum, incidente se pot întâmpla oricând, deci da.
Bafta!

| Sophieka a răspuns:

Nu ti se scade nota si ar fi absurd sa fi amenintat cu treaba asta.

Toata lumea greseste, toata lumea pierde lucruri. Adultii sunt mult mai natangi si fac greseli mai mari si mai multe decat copii.
Explica ca ti-ai pierdut carnetul si ca ai nevoie de unul nou.

| sammie a răspuns:

Nu, trebuie doar sa-i ceri unul nou, dirigintei. Dar nu ți se intampla nimic cand vine vorba de note si medii.