| AndreiM10 a întrebat:

Salut! Anul acesta care urmeaza o sa intru in clasa a 12 a.As vrea sa va intreb, cum este clasa a 12 a.Eu voi da bacul la romana, mate si info.Profesorii de la celelalte materii la care nu dau bacul o sa fie insistenti sa invatam si la ei chiar daca nu dam bacul la materia lor sau o sa ne lase sa ne pregatim pentru bac?
Pentru voi cum a fost clasa a 12 a? Puteti da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

La mine nu au fost deloc mai permisivi. laughing
Ba chiar pot spune ca învățam mai mult la istorie, geografie și franceza deși eram pe filiera de real. Cam cu o luna înainte ne-au lăsat mai ușor.
Profesorii la care dai bacul pot face pregătire in plus sau nu. Am avut o profesoara care venea cu o ora-doua mai devreme aproape in fiecare săptămâna ca sa me pregătească pe noi.
Bacul nu e greu deloc - treaba e sa te apuci din timp. Dacă ai citit lecțiile de-a lungul anilor de liceu, îți va fi foarte bine.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si care-i baiul?
Toti am trecut prin asta, toti invatam la toate materiile, iar in weekend invatam pe rupte pentru romana, mate si restul materiilor de BAC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să faci mai multă pregătire la materile unde dai Bac-ul.

| AndreiM10 explică (pentru anonim_4396):

Ok! Multumesc? Astept si alte pareri