| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 8 a și doresc să intru la liceul pedagogic educator puericultor. Sincer nu mă pasionează acest profil mai deloc dar dacă fac liceul pedagogic nu înseamnă neapărat că voi ajunge profesor.
Vreau să intru la acest liceu pentru că am auzit că este ușor și frumos, mai ales la liceul din orașul meu și nu mai am alte opțiuni, nu pentru că îmi doresc să fiu învățător/educator.
Problema este următoarea: nu sunt sigur ca voi trece probele vocaționale, chiar daca acestea sunt "ușoare". Nu știu ce sa zic la interviu (chiar nu am idei), dacă ați putea să-mi dați niste idei as aprecia foarte mult. De asemenea am anxietate sociala si mă bâlbâi când citesc în public și trebuie să citesc expresiv. Vă rog sfătuiți-mă în legătură cu probele și mai ales interviul! Sper să intru la acest liceu♡

1 răspuns:
| BullseyeShot a răspuns:

Din ce ai spus chiar tu, pur şi simplu nu eşti făcut pentru acel liceu.
La pedagogic trebuie să dai din gură la greu.