| XxKAMELIAxX a întrebat:

Vreau sa ma duc la liceul pedagogic Stefan cel Mare din Bacau(pe educator-invatator). Probele vocationale se dau in luna mai.Si in iunie este examenul. Daca cumva nu reusesc sa intru la liceu, am inteles ca pe foaia unde notez licee n-am voie sa bag altele..si este si normal.Dar daca nu reusesc la liceu..la ce licee ma repartizeaza? La acelea proaste? Ca nu cred ca mai repet inca o data clasa a opta..nu? Imi puteti explica, va rog?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In sfârșit o intrebare pertinentă!

Astea de mai jos sunt fum, corect?
"vreau sa fiu profesoara de matematica sau de romana..."
"Cum sa ma fac politista..."

revenind la intrebare: in luna mai completezi o fișă cu opțiuni de licee unde vrei să ajungi și vei ajunge la cel la care media iți permite (medie bună - liceu bun, medie proastă - liceu pe măsură). Deci mânuța pe carte.

| XxKAMELIAxX explică (pentru sierra1):

Nu.Sunt clasa a opta si vreau sa ma decid pentru viitorul meu si sa aleg decizii corecte si frumoase.,, intrebare pertinenta,, ..care e acea intrebare? Eu ziceam ca, daca nu as putea intra.ce s-ar intamplat? N-am zis ca nu invat.Am intrebat ceva si as fi asteptat un raspuns bun.Dar nu a fost unul fix pe masura intrebarii cred.Totusi,iti multumesc.(SIERRA1)
Desi..acum cand citesc mesajul tau a doua oara..stai putin, tu nu ai inteles ce am spus.Am spus ca in luna mai dau cateva probe pentru un liceu vocational(pe profil de educator-invatator), bun dupa probe am examenul de cls a opta in iunie.Si atunci n-am voie sa scriu licee pe foaia de inscriere.Ce se intampla daca nu as putea intra?(Nu-mi zi sfaturi si asa)..asta era intrebarea si vreau un raspuns pe masura. happy Multumesc!