| chifteluțaqt a întrebat:

Sunt în clasa a opta. Carnetul mi l-am pătat tot cu Pepsi și acum nu știu ce să fac. Cică mâine trebuie să ne treacă mediile din semestrul I. Să-mi cumpăr altul?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca consideri ca este necesar, poti sa-ti cumperi altul de la librarie. Nu costa mult. De asemenea, poti intreba si la secretariat. Eu mi-l pierdusem pe al meu, iar cand am mers la secretariat cu gandul sa cumpar unul, mi-au dat pe gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai puta sa ii explici dirigintei situatia si sa iti cumperi un carnet de note de la librarie pe care dupa sa il dai dirigintei sau cui se ocupa sa il vizeze. Pana atunci poti trece notele pe o foaie/caiet, deoarece la ele nu necesita semnatura. Apropo, la noi mai niciodata nu ne-a trecut diriginta notele, ni le trecem singuri, cu ata mai mult in clasa a opta, deci nu cred ca o va afecta. Cel mai bine este in primul rand sa discuti cu ea sa ii spui ca ti s-a deteriorat carnetul si ca trebuie sa il schimbi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Putea*