| JustMe15 a întrebat:

Sunt in clasa a8`a. si am cateva dubii in ceea ce priveste profilul la care imi doresc sa merg la liceu. care dintre voi este la socio-uman si imi poate spune tot ce tine de acest profil : care sunt materiile de baza (eventual sa dea exemplul orarului ) si la ce materii dau bac... dau fundita. multumesc :*

Răspuns Câştigător
| GoguSteriade a răspuns:

Eu sunt la filologie - bilingv engleza:

teze la romana, engleza, geografie - istorie (alegere) si latina

orar: 4 ore de romana, 6 de engleza (pentru ca-s bilingv), 2 de geografie, 4 de istorie, 2 de franceza, una de latina, 2 de mate, 2 de fizica, 1 de chimie, 1 de biologie.

De materiile reale scapi in clasa a XI-a. la BAC dai romana, engleza, istorie si la alegere: geografie, logica, psihologie, economie, sociologie.

Sper ca te-am ajutat.