| Anonimul151 a întrebat:

Salut,am o intrebare sper sa fie buna categoria asta.Anul acesta, termin clasa a VIII si ma gandeam sa ma duc la liceu pe profilul Alimentatie si Turism.Imi poate spune cineva, ce meserie as putea sa am daca ma duc la acest profil? Sunt materii noi fata din gimnaziu? Care sunt acele materii? E greu la profilul acesta? Ma refer la materiile care sunt noi, dar si la celelalte care au fost in Gimnaziu?

Răspuns Câştigător
| ion326 a răspuns:

Meserii legate de turism în general, pe alimentație nu se pune baza foarte mult

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți merge la orice facultă, DUPĂ ce iei BAC-ul!

| Anonimul151 explică (pentru sierra1):

Nu e vorba de facultate,pana acolo mai e mult, si nici nu cred ca ma duc la facultate, doar ca pe site-ul liceului nu scriu aceste informatii, pe care le am scris eu, si nici pe internet nu scrie de aceste lucruri.

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimul151):

"ce meserie as putea sa am daca ma duc la acest profil? " - doar atât? nu țintești mai sus?

| Anonimul151 explică (pentru sierra1):

Pai nu cred ca ma duc la facultate, mai am timp sa ma gandesc pana termin liceul.De aceea am intrebat ce meserie as putea avea, daca ma duc la profil.Ca sa stiu in caz ca nu ma duc la facultate. Acum sunt, a VIII, dar timpul trece repede si urmeaza evaluarea nationala, si trebuie sa ma interesez de aceste lucruri.Nu pot sa stiu de acum ce va fi peste cativa ani, daca voi vrea sau nu sa merg la facultate.