| Pitic a întrebat:

Sunt la facultate si as vrea sa stiu daca pot trece de la studii la zi la cele cu frecventa redusa

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu precizezi nici facultatea, nici universitatea careia ii apartine ---fiecare universitate, respectiv facultate are, in virtutea autonomiei sale, mai multe regulamente.Cauta informatii despre transferul studentilor de la o forma de invatamant la alta in in "regulamentul privind activitatea profesionala a studentilor" al facultatatii sau al universitatii la care est inscris/a.

| mgtow a răspuns:

Daca ai facut inscriere la facultatea de zi nu poti trece intre ghilimele la redus. Trebe sa faci o sesizare ca vrei sa pleci la cele cu frecventa redusa si sa astepti un raspuns.

| Pitic explică:

Cum.invat un copil de 9 ani tabla inmultirii?
Imi e imposibil. Am incercat sa ii scriu pe foi colorate, am incercat sa ii arat logic de ce atat cu atat face atat
Degeaba, nimic nu a mers se incurca la 6 si 7 restul a mai reusit sa le invete ca pe poezie.
Aveti idei? poate un cantecel ceva?