| Annnonimm a întrebat:

Sunt la facultatea de litere si nu prea stiu ce job as putea sa îmi gasesc dupa, nu vad nici un viitor.Imi poate recomanda cineva alta facultate? Business, marketing?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Profesor de limba romana, profesor de limbi straine, traducator autorizat etc
E foarte buna facultatea de litere.Nu intra la alta. Cele de business, marketing daca le termini, dupa iti trebuiesc bani ca sa ramai in domeniu.happy

| Annnonimm explică (pentru AvalohAlyn):

Nu îmi doresc profesor iar ca translator la specializarea pe care am ales-o trebuie mult mai mult de exemplu un master ceea ce facultatea la care sunt nu ofera, chineza e o limba grea si iti trebuie multi ani sa o inveti.

| neutrino a răspuns:

Esti la o facultate buna, nu o inlocui cu alta mai putin buna!

| ionalglanetasuluiii a răspuns:

Daca faci si o limba straina si chiar te pricepi, poti deveni translator care castiga foarte bine!