| Rock_4403 a întrebat:

Sunt o fata mai retrasa si am o clasa de nebuni[animale din jungla/padure]. pe sefa clasei o doare in fund iar diriginta e o sperietoare de ciori. sperietoarea m-a pus pe mine sa am grije de clasa.pana acum nu pot spune ca am reusit ceva dar nu conteaza.
ce dracul sa fac cu ei?

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Muta-te intr-o alta clasa. Oricum, tu nu vei avea puterea sa-ti disciplinezi colegii.

| Spintecatorul a răspuns:

Sa astepti sa treaca timplul si vei termina scoala. aa si Controleaza-ti te rog limbajul.

| DraIneR a răspuns:

Spune-i sperietoarei ca nu e treaba ta sa ai grija de animalele de la Zoo
Nu esti platita sa ingrijesti animale, si pentru orice rau facut de clasa Seful e raspunzator iar din spusele tale "il cam doare in fund" deci tu esti raspunzatoare deoarece sperietoarea de ciori te-a pus pe tine sefa.
La cata nesimtire exista la profesorii care nu mai stiu sa aprecieze un elev bun merita cu desavarsire sa le dai peste nas!

Răspuns utilizator avertizat
| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Ce tare :X Seamana cu clasa mea laughing Tot asa am patit si eu. M-a ales pe mine diriga sefa clasei ca cica sunt mai linistita si mai timida. Eu i-am lasat in pace, oricum eu am ajutor de la elevul cu diciplina. A fost ideea lu' diriga poate te ajuta cu ceva ca o sa pice toata vine pe elevul cu disciplina, nu pe tine laughing Ea este rugata sa stea la catedra dupa ce se suna si sa-i noteze pe caiet pe cei care strica linistea. Dar nu neaparat doar cand se suna, poate si in pauze in caz ca fac vreo prostie sau ceva. Sa zicem de exemplu : 1. X s-a batut cu Z. Si tot asa.

| Aiwendil a răspuns:

Spune-i dirigintei sau sperietoarei sa puna pe altcineva sa aiba grija de clasa.Cineva mai autoritar unde colegilor tai sa le fie frica de el sau ea.Sau incerca tu sa devii rea cu ei. Oricum o sa scapi de ei.Stai linistita!happy

| cockie_green a răspuns:

Zii dirigintei ca nu vrei sa ai grija de clasa, ca seful clasei ar trebui sa faca asta nu tu

| anndellinna a răspuns:

Du-i la gradina zoologica... si spune-le la aia ca sperietoarea de ciori e periculoasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-i dracului de nebuni si andicapati

| Rock_4403 explică:

Intrebare expiratalaughing

| cristioros a răspuns:

Sa ii lasi sa faca ce vor in clasa si tu iesi afara si lasa-i ca le baga diriginta o nota de si tu te miri si o sa se cuminteasca o sa mearga si eu am trecut prin asta un baiat de clasa a-4-a