| NoName_3557 a întrebat:

Te poti transfera la facultate de la zi la fara frecventa? Sunt in anul 1 acum, si vreau sa fac anul 2 si 3 ID. Am auzit ca daca vrei sa te transferi de la fara fecventa la zi trebuie sa dai examenul de la admitere din nou; deci in cazul meu ar trebui si eu sa dau examen din nou?

2. La ID se face totul online (pot sa fiu in alta tara si sa termin facultatea) sau trebuie sa vin la cursuri in weekend sau o data la o anumita perioada in persoana la facultate (cursuri sau doar examen).

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

1. Te poti transfera de la IF la ID fara a mai sustine, din nou, examenul de admitere --- creditele ECTS sunt transferabile.
2.Fiecare universitate/facultate isi stabileste regulamente proprii cu privire la modul de organizare a cursurilor---informeaza-te de pe site-ul faculttii sau intreaba la secretariatul facultatii care are organizate cursurile la distanta.