| anonim_4396 a întrebat:

Știți dacă mai există în cadrul Univesității din Craiova o facultate care să aibă specializarea istorie-o limbă și literatură? Eu am căutat pe site-ul Universității și am văzut că Facultatea de istorie și cea de litere sunt separate.Totuși știu că sunt profesori care au specializarea istorie și o limbă străină și au fost la Craiova. straight face Mă puteți ajuta? Nu mai înțeleg nimic.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai există acea specializare - vezi linkul oficial : http://cis01.central.ucv.ro/......centa.html

Toate cele bune!

1 răspuns:
| Aly_Alyn_2001 a răspuns:

Nu, nu mai este, s-au separat acum.
Un sfat: Daca doresti sa te duci la facultate, gandeste-te bine pentru ca nu o sa te ajute cu nimic in viata, fratele meu are doar 12 clase, si nu a facut facultatea si crede-ma, munceste in strainatate pe un salariu de 15. 000Euro. A, si inca ceva, nu ai ce face cu facultate in Romania. Mai bine te duci in " tari straine ".