| 95Cosmin a întrebat:

Tocmai am vazut ceva ce nu imi doream sa vad niciodata.Venind de la orele de romana, am vazut o batranica cu fetita ei, maxim 4 ani stand la masa afara. Dintr-o data am vazut mama fetitei venind cu o nuia spre cea mica zicandu-i sa mearga acasa, cea mica a inceput sa planga si ea(mama ei, cred) a inceput sa o loveasca.In acel moment am crezut ca innebunesc, noroc ca mai era inca un om care a vazut si a stat putin de vorba cu femeia, ca daca nu, nu stiu ce eram in stare sa fac.Cu siguranta as fi as fi amenintat-o destul de rau...
Voi ce ati face in astfel de situatii?

Răspuns Câştigător
| guardian18angel a răspuns:

In astfel de situatii nu sunt prea multe de facut, legislativ vorbind, decat sa anunti protectia copilului in cazul in care mama a lovit copilul un pic cam prea tare (incat sa lase si urme).

Este si posibil sa nu fi cunoscut situatia prea bine si poate fetita merita treaba aia, sau poate nu... (nu sunt pro bataie, dar nici nu ne putem baga in toate problemele familiale happy asta e situatia, din pacate).

In astfel de situatii as discuta cu mama, insa ar fi dificil pentru ca un parinte nu prea ia sfaturi despre cum sa-si creasca copilul de la un strain oarecare... si o considera ca pe o insulta, ba mai mult, pot sa inrautatesc situatia fara sa vreau.

In astfel de situatii e foarte dificil sa iti dai cu parerea, si imi pare rau pentru asta.

Dar fie vorba intre noi, as fi luat si eu o nuia, si i-as fi dat doua-trei la fund, sa vad daca-i place :p... (si-apoi as fi fugit sa nu cheme politia).

| 95Cosmin explică (pentru guardian18angel):

Ce mama iubitoare isi bate copilul de max.4 ani cu nuiaua? Hai ca ii mai dai una la fund cu mana, dar nu asa.Eu personal as bate-o pe acea femeie cu proria ei mana.

2 răspunsuri:
| Roxaname a răspuns:

Eu in situatia aceasta as fi mers la femia acea si as fi spus sa inceteze si daca nu ar fi terminat le-as fi spus parintiloe mei sa faca ceva ca acea femeie sa fie cazuta din drepturile parintesti