| Nicol2424 a întrebat:

Astazi am fost la dansuri. Acolo au mai venit cateva femei printre care una cu copii mici un baietel si o fetita, baietelul era mai mare si avea vreo 4-5 ani, iar fetita undeva la 1 an, numai ca nu mergea de-a busilea. La un moment dat, in timpul unui dans fetita a inceput sa imi umble in geanta care era pusa pe un scaun. Pe moment nu am stiut cum sa reactionez, eu ne fiind pusa la incercare vreodata in asemenea situatii. ( Sunt singura la parinti ). Baietelul a venit repede (din proprie initiativa), mi-a smuls lucrurile din mana fetitei si le-a pus inapoi in geanta certand-o pe aceasta. Mama lor desi a vazut ce s-a intamplat s-a facut ca ploua si nu a facut nimic in legatura cu asta. Al doilea dans la fel, al treilea la fel, pana cand fetita a inceput sa umble prin lucrurile instructoarei, care vazand a indepartat-o si ca sa nu planga i-a dat cheile de la masina ca sa se joace cu ele. Cand mama ei a vazut asta s-a dus repede la ea si a inceput sa o certe dandu-i palme peste maini ca sa dea drumul la cheilor. Instructoarea a oprit-o pe femeie si i-a explicat ca i-a dat cheile de buna voie. Cand ora s-a terminat toata lumea s-a facut ca ploua si nimeni nu a mentionat nimic despre asta. Crede-ti ca sunt eu prea sensibila si cu un nivel de anxietate prea mare?

Răspuns Câştigător
| Bmth_Emi_1996 a răspuns:

E posibil pentru ca fetita avea doar 1 an, ea nu stai ce sa faca, asa sunt copii mici, si nu trebuie batuti sau ceva de genu, pur si simplu, grija doar.Insa daca o sa ti se mai intample (ceva de genul asta cu un copil mic) du-te si spune-i ca nu este voie, si vorbeste putin, si dupa ascunde geanta. Funda?