| CreZyGirLbAby a întrebat:

TPU ma puteti ajuta, maine am test la trei materii si nu stiu ce sa fac cum sa imi invat.Pentr-ca uit foarte repede plz am nevoie de ajutorul vostru.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Alynutzu90 a răspuns:

Pai faci asa:
iei cartea (sau ce ai u de invatat pe caie) si te uiti putin unde3 ai de invatat si dupa aia dupa ce nu stii te mai uiti sau
SAU:
pui pe cineva sati tina carte sau caietul si tu zici ce sti si cel care tine cartea iti zice unde nu sti! FUNDA

2 răspunsuri:
| Justmeandmysmile a răspuns:

Eu iti recomand sa scrii lectiile pe care le ai de invatat din nou pe foaie si din cand in cand faci pauza si repeti ce ai scris pana atunci.EU asa invat

| Hoobastank a răspuns:

Inainte sa incepi a invata mananca ciocolata. Dupa cate stiu eu ciocolata imbunatateste memoriahappy tongue