| alexarabu32 a întrebat:

Trecutul simplu este trecutul? particiupiul trecut ce este?

Răspuns Câştigător
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Nu are o corespondenta in romana. Acesta are forme diferite, in functie de tipul de verb. Pentru verbele regulate se formeaza din infinitivul verbului + terminatia ed, de exemplu finished, visited etc. Pentru verbele neregulate are forma fixa: to be -> been, to forgive -> forgiven, to have -> had etc

2 răspunsuri:
| dani145 a răspuns:

Este trecutul trecutului trecut.De curiozitate, tu faci romana cu femeia de servici?

| depye a răspuns (pentru dani145):

Alta persoana pe care incerci s o jignesti cu limba romana! Special i am urmarit toate postarile acestui tanar =danibossul00= care el insusi este o greseala! acest om, sta prost cu (a sti, a fi, cu faillist ul, te iert pentru ca este in limba engleza. ). APP, omul care intreaba cati MB are un GB! rusine.