| anonim93520936 a întrebat:

Un elev din liceu stătea pe telefon, iar profesorul i-a dat o palmă la ceafă nu chiar atât de moale - are voie să facă acest lucru?
Cu ce schimbă situația faptul că stătea pe telefon în timpul orei (care sunt destul de sigur că e contra regulamentului școlii)?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesorul nu avea voie sa-l loveasca dar nici elevul nu avea voie sa foloseasca telefonul in timpul orei, este interzis aceasta de Statutul elevului.
In schimb putea sa-l atentioneze sau chiar sa propuna o masura disciplinara.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca amandoi au facut lucruri interzise, elevul nu avea voie sa deschida telefonul si sa stea pe el in timpul orei, iar profesorul nu avea voie sa-l loveasca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu are. 2. Nu schimbă.

Răspuns utilizator avertizat
| VasileRapidistu13 a răspuns:

N are voie, daca se iau măsuri îl zboară pe profesor