| anonim_4396 a întrebat:

Uneori sunt intrebata,daca exista Dumnezeu,la care raspund cu "nu".Toti dau o replica de genu` "Esti satanista? Cum de nu crezi in Dumnezeu?"Cum sa crezi intr-o asa-zisa zeitate care nu se arata,care nu te ajuta nici macar cand ai nevoie de acea "minune".Poate ca asa-zisi "satanisti" au niste personalitati mult mai "speciale" decat restul,dar voi nu,voi ii excludeti,refuzand sa-i intelegeti... Daca intr-adevar ati crede in Dumnezeu,cum biblia pe care nu ati citit-o zice "Iubeste-ti aproapele",dar voi refuzati, doar refuzati. Parera voastra?

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Daca nu crezi in Dumnezeu nu inseamna ca esti satanista, ci atee.Sunt doua lucruri total diferite.In fine, e deciza ta daca crezi sau nu.Eu cred in Dumnezeu pentru ca mi-a demonstrat ca exista de foarte multe ori si a fost mereu alaturi de mine cand eram terminata psihic.

| ayosmdk a răspuns:

Fiecare cum crede. Eu cred in Dumnezeu. Cred ca exista.
Nu am nevoie de dovezi. Asta inseamna credinta.( sa crezi in ceva fara sa il vezi )
Acum, fiecare face ce vrea.

| Anonymous1995 a răspuns:

Orice am spune noi nu ti-am putea schimba parerea, eu unul cred in Dumnezeu, si tu o sa incepi sa crezi atunci cand o sa faca vreo minune, sau cand o sa te salveze dintr-un moment critic.

| adrew a răspuns:

Credinta in Dumnezeu e treaba fiecarui in parte

| Fancyuiop a răspuns:

Ateei -satanisti....pedepsele o sa le tragi mai incolo.cpl anonim happy

| VictorMihail1990 a răspuns:

Asta este...asa e acum..nu crezi in Dumnezeu? NU CREZI? vaaii! ERETIC! aaaaaaa! NU e tiranie, e democratie, lumea face ce vrea big grin

| adyady54 a răspuns:

Daca exista Dumnezeu exista si Satana.E o lupta intre ei in care D-zeu va castiga, dar Satana vrea ca oameni sa vina de partea lui ca sa moara odata cu el, ceilalti, care se supun domnului, vor merge in rai.Te-am lamurit?