| happy.....withoutyou a întrebat:

Urari originale pentru sarbatorile de iarna?

4 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa!
Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet!
Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi!
Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!
Sarbatori fericite impreuna cu cei dragi!

| waXonwaXoff a răspuns:

Calda speranta
Cu ocazia mult asteptatei sarbatori a Craciunului iti urez ca pacea si calda speranta a Pruncului Iisus sa iti lumineze sufleul, sa iti aduca fericire si liniste interioara tie si celor dragi!

In aceasta sfanta noaptre de vis in care s-a nascut Hristos, iti doresc sa fii fericit si bucuros alaturi de cei dragi tie. Fie ca aceasta seara sa-ti aduca toata bucuria din lume si sa-ti implineasca toate dorintele.

Craciun
Fie ca minunea Nasterii Domnului sa ne gaseasca mai buni, mai blanzi si mai frumosi, iar noi va uram la ceas de sarbatoare sanatate, fericire si numai bucurii!
CRACIUN FERICIT!

craciun fericit
Fie ca Sfintele Sarbatori de iarna sa-si reverse harul asupra ta si a celor dragi, sa-ti aduca linistea inimii si a mintii si sa-ti sporeasca sanatatea si belsugul, sa-ti implineasca gandurile si sperantele
LA MULTI ANI!

Va doresc sa aveti:Colind Curat,
Brad Luminat,
Mos Bogat,
Craciun Luminat,
Gand Implinit, si un Craciun Fericit!

Iisus din Nazaret
Azi cand Iisus din Nazaret a coborat din nou pe pamant, va doresc un craciun luminos si multa pace sufleteasca. Bucurati-va de revenirea Mantuitorului care se coboara pentru noi in fiecare an si de bucatele care el ni le daruieste.Craciun Fericit!

Impodobirea bradului
Sfanta Sarbatoare a Craciunului sa va aduca linistete si pace in suflet. Ganditi-va ca atunci cand va impodobiti bradul de Craciun, impodobiti ieslea cu paie umede si galbene in care s-a nascut Iisus Hristos. Fiecare casa poate deveni o iesle in care Mantuitorul se naste. Sarbatori fericite!

Am pornit sa iti colind
Am pornit sa-ti Colind de Craciun
Sa iti cant in Ajun
Bucuria s-o simtim si pe Isus sa-l cinstim.
La Multi Ani cu Sanatate sa va dea D-nul de toate si in anul ce-o sa vie mult mai multa bucurie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aho aho