| Petruta2012 a întrebat:

Voi ce ati primit la teza la romana?(cls a-7a)

4 răspunsuri:
| DyaElla a răspuns:

O am maine
succes mie big grin

| Deyutza1997 a răspuns:

Din antonime,rime,strofa,ritm, masura, cate propozitii sunt intr-o strofa si mai multe si la subictul2 caracterizarea lui lefter... funda?

| DeeaClaudia a răspuns:

Pai la literatura ne-a dat rezumatul la "Doua loturi" apoi ne-a dat un text din care ne-a subliniat niste cuvinte sa le analizamlaughinglaughing
si apoi alt text din care sa scoatem figurile de stil si sa spunem ce idee si sentiment exprimabig grin
Ps daca dai teza succesbig grin

| VeritaSaga a răspuns:

Cateva exercitii la gramatica
si argumentare pasa hassan sau dan, capitan de plai si am luat 10 la dan, capitan de plai trebuia sa faci de ce e opera epica, mom.sub.si dc e poem eroic...