| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa citesc...recomandati-mi o carte buna de care sa nu ma plictisesc de cum o deschid...de aventura, dragoste...
va multumesc anticipat!winking

40 răspunsuri:
| ionut_1835 a răspuns:

Iti recomand harry poterr si camera secretelor e super

| AnimeGirl14 a răspuns:

Coliba unchiului Tomwinking (e cam mult de citit, cartea pe care o am eu are523 de pag. laughing )

| AnimeGirl14 a răspuns:

Am uitat sa iti zic... "Coliba unchiului Tom" este scris de Harriet Beecher-Stowe

| robertjo a răspuns:

Harry potter

| magda a răspuns:

Buna Oana, iti pot da o idee de carte, daca vrei sa citesti o carte interesanta este : O calatorie spre centrul Pamantului; Goana dupa meteor scrisa de Jules Verne! Crede-ma am citit-o si e foarte buna. pop

| rain_2080 a răspuns:

Toate serile Twilight

| sweetgirlzuzik a răspuns:

Bine... poti sa incerci „Copii Lampii Fermecate" sunt 4 carti din cate stiu ee, dar depinde si de varsta pe care o ai, totusi este foarte interesanta si palpitanta, iar pericolele pandesc prin toate colturile, nu te lua dupa numele nu foarte interesant, cartea este foarte interesanta, ti-o recomand cu incredere!

| looly a răspuns:

La Medeleni 3 volume sunt putin amuzante

| Grim32 a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi - Camil Petrescu

| Victor_3252 a răspuns:

Citeste o serie de carti de aventura... tunele 1, 2, 3 sunt superrrrrrrr