| supereuropa a întrebat:

Vreau sa ma bazez pe informatica mai departe. Momentan sunt pe a 9-a si din ce am inteles singura facultate bazata pe informatica (software) este Automatica, si din cate vad se da examen doar la Matematica si Fizica? Nu mai exista si alte facultati unde sa se dea macar si la Informatica? Mersi!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai exista facultatea de informatica unde admiterea e pe baza de dosar, doar la politehnica se da examen si oricum examenul ala e doar asa de ochii lumii

| akadeaa a răspuns (pentru suntserios):

Ce vrei sa spui prin asta, adica ca e doar de ochii lumii? nu e un examen serios? se intra pe pile sau? eu am auzit ca e ft greu.

| suntserios a răspuns (pentru akadeaa):

Nu stiu de toate facultatile din tara dar la cea in Iasi examenul consta in 10 sau 20 grile pe care le gasesti dinainte in niste carti pe care le pun tot ei la dispozitite. Cel putin asa a fost cand am dau eu acel examen

| akadeaa a răspuns (pentru suntserios):

Bun deci e usor de intrat...banuiesc ca e ma greu de iesit tongue. Ziceam si eu pentru ca ma gandeam sa urmez si eu o facultate de info sau automatizari si calc-tehnologia informatiei.

| suntserios a răspuns (pentru akadeaa):

Nu e greu de iesit daca te tii de treaba