| diskjocket a întrebat:

Vreau sa urmez mai departe o facultate bazata pe informatica și nu ma pot decide intre automatica și cibernetica, ce sfaturi aveți?(PS nu îmi place fizica)

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca fizica nu-ti place, atunci nu te poti atinge de automatica, iar la cibernetica nu ai cum face fata, daca facultatea este la stat.

| diskjocket explică (pentru neutrino):

De ce sa nu am cum sa fac fata la cibernetica?

| cristimihailov a răspuns:

Eu te-as sfatui cibernetica.
Ai mai multe de ales dupa:
1. Economie
2. Informatica
3. Management
4. Business analyst

| angus35 a răspuns:

Daca nu iti place fizica mai bine alegi informatica. Daca esti bun in domeniu poti castiga bine dupa ce termini facultatea.

| lapadatgeorge a răspuns:

Automatica dupa mine e cea mai buna. Automatica imbina fizica cu informatica, si e mult mai util azi! happy

| Emanuel_Sirbu_1990 a răspuns:

Vezi facultatea de automatica si calculatoare Iasi http://www.ace.tuiasi.ro/ gasesti tot ce iti trebuie la ei pe site, dar daca nu iti place fizica nu cred ca vei sta prea mult.