| Smecherashu2017 a întrebat:

Vreau sa ma transfer de la un liceu tehnologic la liceu cu program sportiv. Vreau sa stiu si eu la ce se dau diferente...in ce constau si cat de grele sunt?

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Se dau diferente la sport:alergare + sport la alegere(fotbal, volei, baschet, tenis, inot-daca e bazin, etc)
Nu e mare lucru de diferentele astea asa ca te poti transfera cu usurinta
Totusi, ca sa iti fie mai usor, ar fi de preferat sa fii mai,, slim", adica nu tu burtica, nu tu ciocolate, nu tu fumat, ai inteles ideea

| Smecherashu2017 explică (pentru PikaPikaChuChu):

Dar la vreo proba daca de exemplu nu fac de cat se cere minim...ce se intampla? ma respinge sau? ...sa stii ca nu sunt deloc gras..am 1.80 si vreo 65 kg..transferul mi s-a aprobat a ramas doar sa dau probele.

2 răspunsuri:
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Nu te respinge, nu cred că este mare concurenta la liceele sportive si in plus nu e nici greu la probe. De ex la fotbal te pune în echipă cu unii să joci fotbal(cel puțin așa era acum 3 ani) să dai pase să dai la poarta, stai liniștit că nici alții nu or fi cine știe ce vedete de sport