| ion2015 a întrebat:

Vreau sa ma transfer la un liceu in bucuresti la ptofilul stiinte ale naturii, eu sunt la economic si vreau sa schimb liceul. problema este ca am ramas corijent la mate si corijenta este pe 27 august si imi este teama ca nu timp sa ma transfer si am auzit ca trebuie sa dau diferente. stie careva daca ma pot transfera dupa 27 august si am timp si de diferente?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând trebuie să iei corigenţa şi apoi faci o cerere de tranfer la liceul cu pricina.
Poate îţi este de folos: www.edu.ro
Diferenţele se dau imediat la începutul anului şcolar din câte ştiu eu dar tu informează-te cel mai bine la secretariatul liceului.
Multă baftă.
Pa, pa.