| LoveSmiley a întrebat:

Vreau sa stiu care e cel mai usor mod de a invata, care sunt secretele invatatului, cum poti memora o lexie usor si bine, cum te poti pregati pentru un test repede si bine?

4 răspunsuri:
| BiancaStoran a răspuns:

Trebuie in primul rand sa ai ambitie! In al doilea rand iti spun ca, daca vrei sa inveti trebuie sa inchizi televizorul si calculatorul.Nu trebuie sa inveti cuvant cu cuvant, sau ca un robot! Pur si simplu citesti in liniste.Pentru asta trebuie sa fi odhnit ca sa poti sa repeti si sa retii.Eu de exemplu invat si dupa cineva ma asculta.In timp ce citesc lectia imi repet in minte si de 10 ori daca e nevoie o propozitie pentru a o retine.Fiecare are felul lui de a invata.

| danthe20 a răspuns:

Lecitina si daca inveti constant vei retine mai repede happy

| GBZ a răspuns:

Cel mai uros mod de a invata si de a fi sigura pe ce ai invatat este sa citesti de cateva ori lectia, pe urma sa scrii colorat (cu orice culoare vrei) pe o foaie tot ce tii minte sau ai invatat din lectie si pe urma mai repeti de cateva ori ce nu stii si pe urma o sa vezi ce pregatita esti big grin

| Dyaconu_Maria-Antonya_1991 a răspuns:

Citind acea lectie sau memorand lectile anterioare laughing sper sa te ajut