| progcopm a întrebat:

Vreau si eu lista de lecturi pentru clasa a IX a...
va rog...
multumesc anticipat... happy

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Mara-Ioan Slavici, Maitreyi-Mircea Eliade, Morometii-Marin Preda, Enigma Otiliei-george Calinescu, Harap-Alb- Ion Creanga, Hanul Ancutei- M. Sadoveanu, Moara cu noroc-Ioan Slavici, Alx. Lapusneanu- Costachi Negruti, In vreme de razboi- I.L.Caragiale, La tiganci-M. Eliade, Liviu Rebreanu- Ion, Camil Petrescu-Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi. Padurea Spanzuratilor- Padurea spanzuratilor. Cam acestea sunt!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe acest site și, în partea de jos a paginii, ai lista lecturilor pentru liceu http://lecturirecenzate.ro/

| Mariaaa06 a răspuns:

Pai din cate imi aduc eu aminte lecturile pe care le-am avut de citit pentru clasa a XI a au fost:Morometii(marin preda), Mara(ioan slavici), Hanul ancutei(sadoveanu), Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi(Cami petrescu) astea ar fis printre cele mai frecvente dar acum depinde ce manual o sa ai pentru ca difera lecturile de la un manual la altul... sper ca ti-am fost de ajutor... funda?