| Asha28 a întrebat:

Acum 2 luni am fost cu un baiat. Dupa ceva timp ne-am certat si ne-am despartit. apoi de ziua mea iar ne-am impacat iar dupa ceva timp iar ne-am despartit. O perioada nici nu am mai vorbit, dar acum am devenit cei mai buni prieteni. Eu inca il iubesc si as vrea sa ne impacam. dar el nu cred ca vrea acelasi lucru, ce as putea face? sad

Răspuns Câştigător
| kandaraki a răspuns:

Pai daca vezi ca nu merge relatia, adica din partea lui nu va fi mai mult iar tu vrei asta, de ce sa te chinui? sa iti faci iluzii desarte? va fi un chin enorm pentru tine. Mai bine sa incetezi incet incet comunicarea cu el, iesirile cu el, incearca sa iesi cu gasca ta, cu prieteni si incet incet te vei dezbate gandul de la el. Nu merita sa te implici in o relatie daca nu e reciprocitate. Cum te vei simti cand el isi va gasi o iubita? tot tu o sa suferi, pentru ce? mai bine il lasi acum si iti cauti de treaba decat sa suferi. succes

7 răspunsuri:
| lazio9 a răspuns:

Umatorul sti cati barbati sant pe tera? ho hoooooooooooooo, scula mai este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai dat detalii esentiale de genul cati ani ai tu, cati ani are el cine a pus capat relatiilor, cauza pentru care va certati.
Daca dupa timp de 2 luni ai vazut ca relatia nu merge de ce insisti?
Rezolva problema care face ca relatia sa nu mearga, asa o sa va despartiti mereu.Si dabea apoi te poti gandi la o relatie.

| Asha28 explică (pentru anonim_4396):

Pai el are 15 iar eu 14 ani. Si ne-am cerata fiindca el se mai gandea la fosta lui iubita si eu tot ii ziceam ca nu are rost, si la un timp nu am mai stat cu mine deloc, cand ma vedea lasa capul in jos si uneori nici nu ma saluta.

| Cupcake a răspuns:

Hmm...o poveste asemanatoare am trait si eu. Dar pe langa cei mai buni prieteni, am devenit si prieteni cu beneficii. Stiu cum e sa tii la acea persoana si sa nu puteti fi mai mult decat prieteni. Ati putea incerca sa fiti prieteni cu beneficii, asta te-ar ajuta intr-o oarecare masura. Daca nu, nu prea ai ce face. Doar sa rupeti legatura o perioada pana iti va trece si sa o reluati dupa. Sau pur si simplu sa accepti faptul ca este mai bine asa si ca nu poti schimba nimic in privinta asta. Sper ca te-am ajutat. Pup

| Anonim0078965 a răspuns:

Vorbeste cu el ..Incearca sa intelegi ce simte el pentru tine. Poate mai exista o sansa, dar daca nu, trebuie sa treci peste.

| laurradenissa a răspuns:

Uita de el, e cel mai bine :*