| gratzyflory a întrebat:

Afara-i frig si inorat
Iar eu ma tai cu lama
Cu ochii plini de lacrimi
Cu mana sangerand
Ii scriu scrisoare mamei
Si scriu ultimul rand...
Mama, viata e prea grea
Fara tine e tare rea
Inima-mi plange mereu
Mama, mor de dorul tau
ADIO...
Draga mama te voi iubi mereu
Chiar daca esti departe esti in sufletu meu sad
Pareri? big grin

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Super tare! Continua ca ai talent.Bravo!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imi pare rau dar pare a fi scrisa dupa ce ai luat o cantitate importanta de substante interzise!

| T0T a răspuns:

Aia cu "ma tai cu lama" e luata de altundeva, deci era ok daca erai mai original.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cam tristuta poezia ta.
Sigur arata sentimentele tale?
Nu cred ca mama ta ar vrea sa citeasca asa ceva!

| minrest a răspuns:

Din doar cateva randuri, din care primele doua neoriginale, e greu sa iti faci o parere. Eu cred ca ai talent, sau sensibilitate artistica, sau ceva de genul asta. Tema aleasa nu e dreptul meu sa o judec, ca eu nu stiu in ce situatie esti tu. Dar stilul popular nu e un instrument cu care sa realizezi cine stie ce. Iti recomand sa citesti poezie si proza, si vei vedea progrese mari. Te salut.

| AirănMeidăn a răspuns:

Da, intr-adevar esti un artist desavarsit.
Nu. Sunt sarcastica. Nu ai talent, crede-ma. Parca vad ca vine vreunul si incepe sa zica "nu-i lua in seama pe cei care iti spun ca nu ai talent, sunt doar invidiosi". Faza e ca mai sunt 5453415 poezii exact la fel ca a ta - care nu transmit nici un sentiment in afara de dezgust. Cred ca ai scris-o in 3 minute. Hai sa nu fiu rea, poate 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Di ce au spus si ceilalti nu impresionezi. Tema este perimata, sau chiar banala.

| Disharmony a răspuns:

Asta e manea emo. laughing
Eu zic să aduni niște țigani la un trotuar și să zguduiți sufletele trecătorilor cu ea. Aduceți și niște tăiați-pe-vene din ăia care să interpreteze scena.