| florin0103 a întrebat:

Ajutati-ma va rog eu am fost cu o persoana 3 ani si 3 4 luni iar acum ea a plecat cu cineva care are mai multi bani ca mine dar zice ca ma iubeste dar nu se poate intoarce la mine pentru ca eu nu am bani. spuneti-mi va rog cum sa fac sa o aduc inapoi ca o iubesc enorm si e tot ce am mai scump,. va rog

14 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Joaca la loto

SAU

Schimba valorile societatii.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Trist, dar de ce ai vrea sa aduci inapoi o persoana ca asta, in loc sa gasesti aprecierea pentru ce esti tu, ca OM? Ca si pe actualul o sa-l lase cand o sa-l gaseasca pe altul cu si mai multi bani decat el!

| Laura_2393 a răspuns:

Odata ce ati fost impreuna mai bine de 3 ani cred ca sti daca are o problema cu banii. Are pe cineva bonlav in familie, sau orce alt motiv ce necesita urgent bani? Atunci poate chiar te iubeste si ar trebui sa incercati sa discutati si poate sa o ajuti sa gaseasca alta solutie de a face rost de bani decat un alt baiat. Daca in schimb are nevoie de bani pentru rasfatul propiu cu parere de rau consider ca ar trebui sa o uiti pentru ca meriti ceva mai bun decat o fata ce iti cere sa ii "cumperi fericirea cu bani"

| Hombre a răspuns:

No mai jeli s-a dus dus dracului curfutita, stii vorba aia, unii cu malaiul alti cu f****-ul si mai sunt si ceilalti care o in mana din toate pozitile.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Angajeaza'te undeva unde poti obtine bani multi. Dar daca te'a lasat pentru altul cu multi bani, deja ai pierdut'ooh go on. oricum, mai bine ti'ai cauta alta fata.

| raissa a răspuns:

sad imi pare rau ca ai stat 3 ani cu cineva care nu te apreciaza sad important e sa vb cu ea sa vezi ce a fost in capul ei cand a plecat cu altul si daca sunt mai importanti banii decat dragostea...nu te merita dupa cum vorbesti esti un baiat bun si poti si mai bine. vorbeste cu ea si daca nu ajungi la nici o solutie sfatul meu este sa o lasi in pace si sa iti gasesti pe altcineva pentru ca exista un suflet pereche pentru fiecare. poate nu a fost sa fie sau poate asa a fost mai bine...mai bine mai devreme decat mai tarziu. important e ca nu aveti copii nu sunteti casatoriti atunci era si mai greu.ai sa gasesti o fata pe placul tau care sa te faca fericit! bafta multa!

| Ioana1984 a răspuns:

Parerea mea e ca aceasta iubire a ta nu te iubeste, cum adica nu se poate intoarce la tine ca tu nu ai bani? Mare prostie, viata nu e numai bani si iarasi bani. Ce faci daca nu ai sanatate sau pe cineva langa tine sa te ajute sa treci peste momentele grele ale vietii? Ce iti trebuie bani? Eu si sotul avem, dar lui ii lipseste sanatatea si nu avem copii.Asa ca lasa persoana aia si vezi-ti de viata ta, si gandeste-te ca ceea ce ai mai scump nu e acea persoana e viata ta si ridica capul si vezi ca vei gasi ceva pentru inima ta nu numai oameni care au capul la bani si iar bani.Succes in viata!

| ...:::My\Tears/Run\Black:::... a răspuns:

Incearca sa ii spui ca nu banii sunt cei importanti, ci dragostea. Daca zice ca te iubeste, inseamna ca nu va renunta la tine. Spune-i ca daca te-ar iubi cu adevarat s-ar intoarce la tine.incearca sa o minti cum ca nu mai ai de ce sa traiesti daca ea nu e langa tine. :]cel putin asa as face eu.

Sper ca ti-am fost de folos intr-un fel.

| ...:::My\Tears/Run\Black:::... a răspuns:

Incearca sa ii explici ca banii nu aduc fericirea, ci dragostea. Daca spune ca te iubeste, s-ar fi intors. Dar asta demonstreaza ca ea chiar te iubeste.
Incercati sa o minteti putin, spunandu-i ca nu mai aveti pentru ce trai, daca dragostea vietii nu este aproape.

Sper ca acest sfat v-a fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa te contrazic dar nu e iubire ci obisnuinta! nu poti accepta asta! trebuie sa te iubeasca asa cum esti nu financiar ...cum crezi...parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uit-o asa am facut eu de mai multe ori si a fost usor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yrimite-o intr-o excursie gratuita in jurul p.ii.sau la origine. daca nu fa-ti rost de bani.foarte multi bani.ai cetit romanul ion? tu ii vei da bani, si ea va cauta maciuca. da nu la tine.la altul.

| LobyCreW a răspuns:

Fata acea a fost pe interes si ce priveste acel baiat cu bani nu cont daca ai bani sau nu conteaza sentimentelewinking deci e o ...penala

| Stefaniaaa a răspuns:

Se vede ca persoana iubita de tine, nu te iubeste.Altfel,nu ar fi tinut cont de bunurile materiale si ar fi stat cu tine. Vorba aia :"iubirea e ca un magnet". Daca te-ar fi iubit cum o iubesti tu, iti spun, te-ar fi acceptat asa cum esti. Fata aceasta e ca o pisica:Se lipeste de cine o mangaie.Asa ca, decat sa stai cu o "profitoare"(scuze, dar asta e adevarul sugerat de intrebarea ta), ai putea sa treci peste ea si sa cauti alta fata. Una care sa te iubeasca asa cum esti.Meriti!happy